نتایج جستجو برای عبارت :

این روزهای تلخِ مواجه شدن با واقعیت

بعد زمان زیادی از رویش می‌گذرد. چندین فصل. چندین سال. چندین انسان. چندین خاطره. چندین سنگ قبر. چندین زخم. همه چیز تمام می‌شود و حساب‌ها تسویه و دفترها بسته؛ و سپس، در ناگاه‌ترین زمان و بدجاترین مکان ممکن، یک روبه‌رویی مزخرف رخ می‌دهد. بعد... بعد هیچ نمی‌شود. نشود هم. بهتر. بعد فقط می‌خندد انسان. تلخِ تلخ که می‌گویند آدم‌ها. آنگونه. تلخِ تلخ...
ازن که این وضعیت تا کی ادامه پیدا می‌کنه رو نمی‌دونم، این که چی قراره بشه رو نمی‌دونم، این که چه بلایی سر کارمون میاد رو نمی‌دونم، ولی یه چیز رو خوب می‌دونم، و اونم اینه که برای اولین بار تو زندگی، و در تمام مدتِ تلاش‌گر بودنم، تا این حد از موندن ناامید و به رفتن چنگ انداخته نبودم.
نمی‌دونم خوب یا بد، ولی حداقل خوشحالم که در آستانه‌ی ۲۱ سالگی به این نتیجه رسیدم، و نه ۳۱ سالگی...
من بدون هنجارشکنی نمیتونم درست کنم این داستانو، نمیتونم روحمو بند بزنم و تمام قد بلند شم و رو پای خودم وایسم
هنجارشکنی هم خطر کردنه، میتونه طعمش تلخِ تلخ باشه و همین ته‌مونده رمقم رو هم بگیره
و نمیدونم، درست اینه که بشینم یه گوشه و دل بدم به هر چی هست و مرادم رو وفق بدم با اوضا، یا که پاشم و اوضارو بر وفق مراد کنم؟
ته نداره که این سرگشتگی. 
تاریکی بَدر است و دیگری در آغوشِ کسانِ دیگر است؛ جوشیدنم بسانِ نوشیدنیِ تلخِ زمانه‌ام، بی‌آغوشت همانندِ شب‌های دیگر است. کفر می‌گویم و چله به جای می‌آورم، شرابی که جام‌جام از آن نوشیده‌ام، بی‌آغوشت همانندِ چله‌گانِ دیگر است. به یاد آر روزی را که برای رسیدن به دیگری، دیگران را بسانِ کسانِ‌دیگر چوب خط کشیده‌ام، آن‌گاه که این محال ممکن شد، این‌‌بار من به پاسِ دیگران مِنحَت این رنج را به پیشانی کشیده‌ام. خاموشی‌ات ناشی از خلقِ کریه
تا که سر به روی پیکرم گذاشت، جز قلم، سری به دستِ من نبود
هیچ درد سر نداشتم، اگر: این زبانِ سرخ در دهن نبود
دستِ بی‌اجازه‌ی پدر، بلند... وای از زبانِ تلخِ مادرم
کاش در زبان مادریِّ من، زن بُنِ مضارعِ زدن نبود
مادرم وطن! بگو کدام دیو، بچه‌هات را به مرزها فروخت 
مادرم وطن! بگو پدر نبود، آن که هرگز اهلِ این وطن نبود
پای حجله‌های خون، برادرم، پاش را فروخت، یک عصا خرید 
او بدونِ پا به جشنِ مرگ رفت، بس که هیچ پای‌بندِ تن نبود
توی واژه‌نامه جای جنگ،
تا به کی 
قرار بر دمیدن به شمع‌هاست؟
شمع‌های هرزِ نانجیب که
از دل سیاه کیک‌های تلخِ سرزده
با جرقه‌ای جوانه می‌زنند
بی بهانه‌ای، زبانه می‌کشند
آتشی به دامنِ جهان ما،
روزهای مرده از جنون فکر،
روزهای بُرده از دیار بکر
می‌زنند
قدرتی نمانده تا
یک ‌نفس نگاه دارم آتش لجوج را
می‌کشد و می‌برد
روزهای انتظار و تا همیشه کوچ را
می‌شماردم که چندمین منم
چندمین نیامده که رفته‌ام
چندمین نرفته‌ای که مانده‌ام
چندمین کسی که در میانه‌‌ام
نارسیده‌ا
نام کتاب: #سرباز_کوکی_ها | نویسنده: #مجید_همتی_متین | انتشارات: #نیماژ | ۱۲۴ صفحه.این کتاب حقیقتِ تلخِ زندگیِ سربازان است. روایت انسان های مهجوری که غربت هر یک پهنه ای به وسعت و بلندای یک تپه را می پوشاند و هر لحظه شان مثل لحظه ای پیش و لحظه ای پس از آن است. انسان هایی که در مدار غربت خود انگار آدمکی کوکی مدام به تکرار یک عادت گرفتارند. برای آنان حقیقت چون برف براق و سوزان است و عشق خواب خوشی که هرگز آن را نمی بینند..برشی از کتاب:سوت که نواخته می شود چ
فکرشو نمیکردم یازده سال شده باشه.خیلیه. چقدر ساده و معصوم بودم. چقدر عذاب آور بود اوایلش. چقدر زود بزرگ شدم. یازده سال. و تازه بعد از این مدت احساس راحتی بیشتری دارم حالا. ولی هنوز تلخِ. هنوز بهش فکر که میکنم نفرت همه وجودمو میگیره. شاید ظاهرش خوب بشه اما جای زخم همیشه موندگاره. هیچوقت نمیبخشم حتی به خاطر آرامش خودم. باید باشه تا دیگه اتفاق نیفته. هرچند که من هیچ تقصیری نداشتم. جز همون سادگی... هنوزم وقتی فکر میکنم همه چی تازه میشه. ترس. گریه... هرچ
این راه ز هیچ قد کشیده‌ست آنیتو کشتی هیچ‌گشتگان می‌رانی
عطری که ز تلخِ روزگاران خیزدشیرینِ دوباره می‌پزد پنهانی
خاموش نشسته‌ام که تن گر گیرداز آتش خود برون کشم روحانی
لب‌بسته ز آسمان سخن می‌گویمبر روی زمین سست بی‌ایمانی
زاهد که به باد کبر دی می‌خندیدامروز وی و مساحت ویرانی 
هر کلّه‌ی شر به خاک باید گردددر ساحت ماه کامل یزدانی
خیری که ورای خیر مفلوکان استتقریر کند فرشته‌ی آبانی
افتاد چو کوه و کس صدایش نشنیدآن تپّه که شانه می‌کشید ع
من پُرم از خاطرات و قصه‌ های کودکی این که روباهی چگونه می‌فریبد زاغکی! قصّه‌ی افتادنِ دندانِ شیری از هُما لاک‌پشت و تکّه چوب و فکرهای اُردکی! قصّه‌ی گاو حسن، دارا و سارا و امین روزِ بارانی، کتابِ خیسِ کُبری طِفلکی! تیله‌بازی در حیاط و کوچه و فرشِ اتاق! بر سرِ کبریت و سکه، یا که درب تَشتکی! چای والفجر و سماور نفتیِ کُنجِ اتاق مادرم هرگز نیاورد استکان بی‌نعلبکی! داستانِ نوک طلا با مخمل و مادربزرگ! در دهی زیبا که زخمی گشته بچه لک‌لکی! هاچ زنب
شعر در مورد دلم گرفته
در این مطلب از سایت جسارت سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد دلم گرفته برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید
نفس کم می آورم
دلم گرفته برایت
نگذارحوصله ی تاک
به مست شدن انگورها برسد
شعر در مورد دلم گرفته
دلم نگرفته است
برایِ تویی که نیستی
دلم گرفته است
برایِ تویی که نمی آیی
و اضطرابِ اینکه
آرام آرام نمی آیی
هزار تکه ام کرده است
هزار تکه هایم را
به هزار راهِ تو فرستاده ام
شعر در م
بسم الله
باید با خودت مواجه شوی.یعنی تف کنی توی صورت هر چیزی که اذیتت میکند.دل ببندی به روزهای زیبا و عشق های اصیل،با حوصله باشی و کارهای زیبا بکنی.
باید با خودت مواجه شوی.روزهای گذشته را به خاطره ها بسپاری.مثلا فقط یادت بیاید خانه ی مادربزرگت چگونه بود.همین برای زندگی کافیست.گرمی پتوهای سنگین و غرق شدن زیر آن ها در شب های سرد زمستان.صبحانه های خواب آلود و رفتن به مدرسه.دویدن توی حیاط مدرسه و لذت بردن از خوب بودنت و خندیدن به کسانی که همیشه جای
امسال با تورم بسیار بالایی مواجه بودیم و همگی اذعان دارند که زندگی کارمندان با مشکلات عدیده ای مواجه شده است. حقوق بگیران با توجه به اینکه دریافتی ثابتی دارند به شدت از تورم آسیب می بینند. کاسب ها نیز قطعا آسیب می بینند ولی با توجه به اینکه آنها درصدی را بعنوان سود بر روی اجناس می کشند خب مشکلات کمتری نسبت به کارمندان دارند.

در این شرایط بعضا شنیده می شود که نماینده های مجلس عدد شصت درصد را بعنوان افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده پیشنها
امروز را از وحشت فردا فردا را در حسرت امروز حالم ، از ترس رسوایی قالم ، در حسرت نه رفتن روزگار سرد می گذرد سرد این زنانه بودن ها و آن مردسالاری ودرین میانه پوچ می شود هیچ می شود همه انسان بودن همه عشق ورزیدن همه صداقتهای نا باورانه و تنهایی ؛   چون بختکی گلو گیر می شود ؛  ثانیه ، ثانیهِ زندگی را واز این همه تنها ؛ حسرت زندگیِ برباد رفته به جای می ماند تلخِ تلخ چون طعمِ فریب
امروز را از وحشت فردا فردا را در حسرت امروز حالم ، از ترس رسوایی قالم ، در حسرت نه رفتن روزگار سرد می گذرد سرد این زنانه بودن ها و آن مردسالاری ودرین میانه پوچ می شود هیچ می شود همه انسان بودن همه عشق ورزیدن همه صداقتهای نا باورانه و تنهایی ؛   چون بختکی گلو گیر می شود ؛  ثانیه ، ثانیهِ زندگی را واز این همه تنها ؛ حسرت زندگیِ برباد رفته به جای می ماند تلخِ تلخ چون طعمِ فریب
برای سومین بار، این جمعه هم اون شعر قرارمون رو تو ذهنم مرور کردم.
جراحی قرار نبود تا این اندازه بخش بدی بشه. هرروزش یک سال و هر سالش پر از سال ۹۶ و از دست دادن هاش!
جراحی قرار بود آخرین بخش از دوران دانشجویی و شادیش نوستالوژیک شیرینی باشه برای سال ها بعد. قرار نبود بفهمم طعم تلخ هم میتونه انواعی داشته باشه و بدترین نوع اون، رنگ عوض کردن نزدیک‌ترین آدم‌هاست؛ یکی بعد از دیگری. شبیه دونه‌های تلخِ آخرِ یک ظرف آجیل که همه چیو حیف میکنن. گاهی روی تخ
هیبت ایستادنِ بلندش، از ثمر سالهای تلخِ درازش تبدیل به یک علامت سئوال شده است و در انتهای این منحنی نگاهش گرایش به زمین دارد. و صورتش در قهرِ با آفتاب و ستاره ها، و خیال پردازی هایش مرده اند. جنس آن افکاری ک از او به زمین می ریزد را، افراد کمی می دانند و زمین مثل همیشه اش مردار خوار است، و خواهان پیکرش. او در یک آمد و شد دائمی، در کشاکش افکار و خاطراتش از قله خوشبختیِ دور به قعرِ جهنم تنهایی خویش در تصادم است و خود حتا این را نمی داند. مثلِ او. اوی
هیبت ایستادنِ بلندش، از ثمر سالهای تلخِ درازش تبدیل به یک علامت سئوال شده است و در انتهای این منحنی نگاهش گرایش به زمین دارد. و صورتش در قهرِ با آفتاب و ستاره ها، و خیال پردازی هایش مرده اند. جنس آن افکاری ک از او به زمین می ریزد را، افراد کمی می دانند و زمین مثل همیشه اش مردار خوار است، و خواهان پیکرش. او در یک آمد و شد دائمی، در کشاکش افکار و خاطراتش از قله خوشبختیِ دور به قعرِ جهنم تنهایی خویش در تصادم است و خود حتا این را نمی داند. مثلِ او. اوی
در مواجهه‌ی با مشکل، دو جور آدم داریم: یک جور آدم هست که وقتی با مشکل مواجه می‌شود احساس مسئولیت مضاعف پیدا می‌کند، جوششِ غیرت پیدا می‌کند. وقتی می‌بیند مشکل پیش آمد انگیزه‌ی او مضاعف می‌شود، احساس مسئولیتش مضاعف می‌شود، احساس می‌کند تحرّک بیشتری باید انجام بدهد، وارد میدان بشود. یک جور آدم هم هست که وقتی با مشکل مواجه شد دچار یأس و ترس و منفی‌بافی و "نمی‌شود" و "نمی‌توانیم" و "چکار کنیم" و این چیزها می‌شود. مدیران دولتی باید از نوع اول
قسمت هشتم فصل دومِ 13 Reasons why جسیکا و الیویا دارن با هم حرف می‌زنن که الیویا می‌گه اگه هانا‌ می‌اومد و همه چیو بهم می‌گفت شاید همه چیز یه جور دیگه پیش می‌رفت. جسیکا جواب می‌ده که شاید واسش سخت بوده و با نگه‌داشتن همهٔ اون حرفا تو خودش می‌خواسته از خودش محافظت کنه و این نشون دهندهٔ شجاعتشه. اما مامان هانا می‌گه که نگه‌داشتن درد نشون‌دهندهٔ شجاعت نیست. این حس‌کردن و مواجه‌شدن باهاشه که جسارت می‌خواد.
اما می‌دونید چیه؟ درسته که مواجه‌شد
این مدت این‌قدر تلخ بودم و کلافه که با هفت-هشت من عسل هم نمی‌شد خورد منو، چه برسه به یه من. تلخِ تلخِ تلخ. به تلخی زهرمار. حتی یه پست هم داشتم می‌نوشتم راجع بهش، ولی این‌قدر تلخ بودم که حوصله‌م نگرفت تمومش کنم. به قول پائولو کوئیلو "ویتریول" خونم زیاد شده. یه فکری باید به حالش بکنم، دیگه زیادی داره حالمو می‌گیره.
استرس مشروطی هم اضافه شده بود به این داستانا و داشت من رو می‌کشت. استادا نمره‌هارو نمی‌زدند و کارم شده‌بود چک کردن گلستان هر پنج
این مدت این‌قدر تلخ بودم و کلافه که با هفت-هشت من عسل هم نمی‌شد خورد منو، چه برسه به یه من. تلخِ تلخِ تلخ. به تلخی زهرمار. حتی یه پست هم داشتم می‌نوشتم راجع بهش، ولی این‌قدر تلخ بودم که حوصله‌م نگرفت تمومش کنم. به قول پائولو کوئیلو "ویتریول" خونم زیاد شده. یه فکری باید به حالش بکنم، دیگه زیادی داره حالمو می‌گیره.
استرس مشروطی هم اضافه شده بود به این داستانا و داشت من رو می‌کشت. استادا نمره‌هارو نمی‌زدند و کارم شده‌بود چک کردن گلستان هر پنج
بسم الله
میدونی. یه نقطه ی تاریک توی مغزم و زندگی هست. یه نقطه ی درد. یه نقطه که نمی تونم توی وجودم حلش کنم. و هر چند وقت یه بار مجبورم باهاش مواجه بشم... مجبورم... و این درد مواجه همیشه با من همراهه... انقدر که مثلا مجبور بشم برم اینستاگرامی که اذیتم می کنه رو چک کنم.... ازش اسکرین شات بگیرم و به خاطر بسپرمش.... و بجنگم... با سیاهی اش توی وجودم بجنگم...
چقدر دلم میخواست روبروت میشستم و دستت رو میگرفتم و گاهی از خودم برات می گفتم.... گاهی... قیافه من شبیه ادم
بالاخره دارم برمیگردم خونه. امشب قطعاً میرم. ینی بلیطمم گرفتم و ساعتِ 03:30 بامداد از مشهد میپرم به شیراز. 
داداشم داره بعد از یه سال و چند ماه میاد ایران، و یه توفیقِ اجباری شد که بالاخره برم. یه توفیقِ خوب، یه اجبارِ بد. 

امروز باید خیلی جاها برم، هر جایی که شاید دلتنگش شم. کجا؟ اول از همه دانشگاهِ عزیزم... ، پارک کاشانی، شاید پیشکوه، کافه کاف. همینا فعلا به ذهنم میرسن. تُف. واقعا تف.
ساعت 10-11 امشب هم میرم سمت مشهد که برم فرودگاه و منتظر پرواز بم
غصه دارَت می شوم وقتی نمی آیی/از سفر رسیدنت را خیال می کنم هر روز، ساعت ها،از پسِ پنجره های رنگیِ
قرمز و آبی و سبز، زردِ اُخرایی/
و هر بار با لیوانی پُر از قهوه ی تلخِ داغِ عثمانیاز لای پرده های اتوکشیده،و از دریچه یک "رنگ" به دنبال تو می گردم/نگاه کن!گل های بی روحِ طاقچه حتی از صبر من خسته شده اند؛آنقدر آمدنت طول کشید که آبِ آب شد شمعِ شمعدانی/حوالی غروب که پاهایم تاب ایستادن نداشت...
که قهوه ام ته کشید...
که شیشه ها مات شدند...
جمع کردم بساطِ نگاه
طبق گزارشات وزارت نیرو، با شیوع کرونا و متعاقب آن مراقبت های شخصی و بهداشتی، مصرف آب تا 40 درصد افزایش یافته است. این در حالی است که کشور ما با بحران جدی آب مواجه است و این افزایش مصرف می تواند عواقب بدی را به همراه داشته باشد. تابستان نزدیک است و اگر مصرف به همین رویه ادامه یابد در تابستان ممکن است با قطعی های پی‌درپی آب مواجه شویم. از طرفی نمی توان انتظار داشت که مردم به خاطر صرفه جویی در مصرف آب از مراقبت و شستشو در برابرکرونا صرف نظر کنند.
ام
|اول نوشت: این روزها که اینجا نیستم جایی هست که مخفیانه(!) در آن می نویسم، از روزمرگی ها گرفته تا هر چه که دوست دارم از شعر، فیلم و موسیقی. در سکوت و خلوت یک جمعیت ده دوازده نفره که سکوت کاملند! اگر دوست داشتید شما هم به جمع مان اضافه شوید حتما برایم کامنت بگذارید |

نوشته بود، به سادگی نوشته بود :"تو زندگیم همیشه دوست داشتم کلمه ی توی پرانتز باشم، از نزدیک شدن بیش از حد آدمها بدم میاد. از اینکه هیچ حسی بهشون ندارم هم." و صدای هندزفری رفت روی :"هیچ ک
علت روشن نشدن گوشی هوآوی
گاهی ممکن است با یک صفحه سیاه در گوشی هوآوی خود مواجه شویم و پس از تلاش­های بسیار هیچ راه حلی برای تعمیر آن پیدا نکنیم. سوالی که ممکن است ذهن همه ما را درگیر کند، این است که در چنین حالتی چه باید کرد؟

گوشی­های اندروید از جمله هوآوی گاهی اوقات ممکن است به دلیل مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری که دارد با معضل روشن نشدن صفحه گوشی مواجه شود، اما این مسئله با چند روش ساده قابل حل می­باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا به روش­
بورس ضد تحریم شد
شاخص کل بورس تهران که هفته قبل را با حدود 30 هزار واحد افت پشت سر گذاشته بود، با کاهش سطح تنش های منطقه ای، از صبح دیروز با موج قابل توجه خرید مواجه شد.
به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از روزنامه خراسان،  در نتیجه شاخص کل بورس، 6 هزار واحد رشد کرد و به 359 هزار و 807 واحد رسید. شاخص کل هموزن هم مثل شاخص کل حدود 1.7 درصد افت کرد. بعد از عقب نشینی ترامپ از مقابله با ایران در سخنرانی چهارشنبه شب گذشته، روند بسیاری از بازارهای ج
به دلیل طرحی که ویندوز 7 طراحی شده است ، اگر شروع به مواجه شدن با خطای صفحه سیاه کند یا به آن «صفحه آسیب دیده» گفته می شود ، کند می شود. ویندوز 7 نیز برای خرابی ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده ، به خصوص وقتی مسئله خطا پیش می آید. جالب …The post چگونه خطای صفحه سیاه را برطرف کنیم و دلیل آن چیست؟ appeared first on باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب.
via باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب https://ift.tt/3aRiyuT
مشاهده مطلب در کانال
پنج شیش سالم که بود یه ماهی کوچولوی نقره ای داشتیم که خیلی شیطون بلا بود. یه بار که خواستن آکواریومش رو تمیز کنن ماهی رو انداختن توی یه تُنگ کوچیک. روی لبه ی سکوی گلخونه تنگ رو گذاشتن و کنارش آکواریومش رو شستن. منم همونجا پایین سکو ایستاده بودم و نگاه میکردم. وقتی آکواریوم خوب شسته شد و از آب تمیز پر شد خواستن ماهی رو بندازن داخلش ولی با تنگ خالی مواجه شدیم. من که در لحظه اول از غیب شدن ماهی به شدت ترسیدم ولی بعدش جیغ بلند کشیدن و بالا پایین پرید
{امام زمان(عج) از منظر روایات - شماره 29}

بت های مدرن

امام صادق(ع) می فرمایند:
قائم در جنگ خود با چیزی مواجه میشود که رسول خدا با آن مواجه نشد؛ پیامبر به سراغ آنان آمد در حالی که سنگ کنده کاری شده و چوب های تراشیده شده را می پرستیدند، ولی آنها بر قائم خارج میشوند و کتاب خدا را بر ضد او تاویل می کنند و بر اساس آن با ایشان می جنگند.
(غیبت نعمانی، ص ٢٩٧)

مراقب بت های مدرن باشیم !!!

عکس نوشته در ادامه مطلب 
ادامه مطلب
در جوامعی مثل ما تولید با اینکه بسیار لازم و ضروری است ولی با مشکلات بسیار زیادی مواجه است. از مجوزهای بسیار زیاد برای ایجاد یک واحد تولیدی گرفته تا عدم امکان فروش کالا به دلیل نبود زیر ساخت های لازم برای فروش واحد های کوچک، همگی دست به دست هم می دهند تا واحدهای کوچک تولیدی نتوانند پا بگیرند.
واحد های تولیدی بزرگ نیز که مطلع هستید تقریبا همگی یا دولتی هستند یا شبه دولتی و به دلیل سیاستهایی که در راستای رفع بیکاری اتخاذ شده اند، دارای نیروهای
نوشته‌هایی که درباره‌ی کاشفان قطب خوانده‌ام همیشه من را بیش از سرگذشت کسانی که فضانورد بوده‌اند یا کاشفان کف اقیانوس‌ها و معادن به خود جذب کرده‌اند. کاشفان قطب با چیزی مواجه شده‌اند که من اصلا خیال رویارویی با آن را به ذهنم راه نمی‌دهم: دوام آوردن در سرما، چشم در چشم طبیعت وحشی یخ‌زده شدن.
شاید به همین علت برایم جذاب است. چون می‌دانم برای من آدمی که سفر اکتشاف قطب را شروع می‌کند، از همان لحظه‌ی ایده‌پردازی تا روزی که بازگردد (یا یخ ب
رنگ ها را خیلی دوست دارم. دوست دارم چیز های جدید، رنگ های جدید، دنیا های جدید، تند و تند، به زندگی ام، اضافه شوند.
دوست دارم زندگی ام رنگ به رنگ باشد. مثل یک منشور، زیر نور آفتاب زمان که می گیری اش، تمام آنچه که از رنگ در خَلق وجود دارد را، آشکار کند. هر رنگ ممکنی، هر رنگ موجودی.
دوست دارم زندگی ام، شلوغ باشد، پر از سر، صدا! پر از ماجرا، اتفاق، پر از اشک، لبخند، حسرت، پر از امید. پر از درام باشد زندگی ام.
برای همین هم، جلوی مغزم را اگر نگیرم، به خود
رنگ ها را خیلی دوست دارم. دوست دارم چیز های جدید، رنگ های جدید، دنیا های جدید، تند و تند، به زندگی ام، اضافه شوند.
دوست دارم زندگی ام رنگ به رنگ باشد. مثل یک منشور، زیر نور آفتاب زمان که می گیری اش، تمام آنچه که از رنگ در خَلق وجود دارد را، آشکار کند. هر رنگ ممکنی، هر رنگ موجودی.
دوست دارم زندگی ام، شلوغ باشد، پر از سر، صدا! پر از ماجرا، اتفاق، پر از اشک، لبخند، حسرت، پر از امید. پر از درام باشد زندگی ام.
برای همین هم، جلوی مغزم را اگر نگیرم، به خود
تا حالا شده با صحنه ایی مواجه بشوید که انسان هایی بی مسئولیت اضافه های ساختمانی را در طبیعتی بریزند که زیبایی زیادی دارد، و آشغالهایی مثل بطری های آب در آنجا بریزند. من با این صحنه مواجه شدم اگر شما می شدید چه حسی پیدا می کردید ؟
من وقتی وارد طبیعت شدم حس خوبی داشتم ولی وقتی آشغالها را دیدم حالم گرفته شد کاشکی انسان ها کمی به فکر طبیعت بودند.

افت 92 درصدی فروش خودروی چین به دلیل کروناویروس !
▪️سازمان خودروهای مسافربری چین از کاهش 92 درصدی فروش خودرو در این کشور و همزمان با شیوع ویروس کرونا خبر داده است.
▪️بنابر اعلام این نهاد چینی، این کاهش فروش مربوط به دو هفته نخست ماه فوریه است و فروش خودرو حتی در هفته نخست با کاهش 96 درصدی مواجه شد و کار به جایی رسید که در سرتاسر بازار چین، روزانه 811 دستگاه خودرو به فروش رسیده است.
▪️پیش‌بینی می‌شود که در مجموع ماه فوریه، فروش خودرو با کاهش 70
اصلاً قبول حرف شما، من روانی‌اممن رعد و برق و زلزله‌ام؛ ناگهانی‌ام
این بیت‌های تلخِ نفس‌گیرِ شعله‌خیز
داغ شماست خیمه زده بر جوانی‌ام
رودم؛ اگر چه بی‌تو به دریا نمی‌رسم
کوهم؛ اگر چه مردنی و استخوانی‌ام
من کز شکوه روسری‌ات کم نمی‌کنم
من، این من غبار؛ چــــرا می‌تکانی‌ام؟
بگذار روی دوش تو باشد یکی دو روز
این سر که سرشکستۀ نامهربانی‌ام
کوتاه شد سی و سه پل و دو پلش شکست
از بعد رفتنت گل ابروکمـــــــــــــــــــــــــــانی‌ام
"شاعر ش
اخیرا با ورود این ویروس کرونا تمام افراد با هزینه های بسیار بیشتری نسبت به قبل مواجه شده اند و از طرف دیگه هم بنا به دلایل مختلف درآمد آنها نیز کاهش یافته است. البته منظورم از کاهش درآمد مباحث مربوط به قیمت دلار و تورم نیست. بلکه بطور واقعی هم با درآمد ریالی کمتری مواجه شده ایم.

مثلا بسیاری از افراد برای عید آماده شده بودند تا درآمد مناسبی را از کاسبی و خدمات و غیره کسب کنند در حالیکه این درآمدها عملا وجود خارجی ندارد. بسیاری از مشاغل هم که ک
سال جدید در حال آمدن است. نمی دانم خوشحال باشم یا ناراحت؟ امسال با انواع و اقسام ناراحتی های و دردها و مشکلات هموطنانم مواجه بودیم. در کنار این نوع مشکلات مشکلات اقتصادی هم بود. مشکلات اقتصادی کمر شکن در حال از بین بردن حتی رفتارهای انسانی است. بسیار از افراد حتی  برای تهیه در غذای خود نیز با مشکل مواجه شده اند. 
چند روز پیش در یکی از مناطق نستا ضعیف تهران برای خرید الکل ضد عفونی کننده رفته بودم. فردی جلوتر از من در حال خرید بود. وقتی قیمت یک بس
=> این اموزش با کالی انجام میشه ولی در دیگر توزیع ها مثل اوبونتو و … به همین شکل هست.
-> ترمینال را باز کنید و دستور زیر را بنویسید:
passwd
..................................
بعد از اجرای دستور، با پیغام زیر مواجه میشید
Enter new UNIX password
که بدین معنی است که باید رمز عبور جدید را وارد کنید.
-> بعد از وارد کردن رمز عبور دوباره پیغامی ظاهر میشود
Retype new UNIX password
که باید رمز عبور جدید خود را که در بالا وارد کردید دوباره وارد کنید.
-> و
چپ ‌دست‌ها که 10 درصد از جمعیت جهان رو به خود اختصاص می‌دن مجبورن توی دنیایی زندگی کنن که به طور ویژه برای راست دست‌ها ساخته شده. تولید کنندگان همیشه به اکثریت جمعیت یا همون راست دست‌ها برای ساخت یه محصول توجه می‌کنن. البته زندگی کردن چپ دست‌ها در همین محیط باعث شده به این تفاوت‌ها عادت کنن و حتی براشون عادی باشه. اما همیشه محدودیت‌های زیادی برای این افراد وجود داره که علت آن توجه نکردن تولید کننده‌ها به این قضایاست.
حتما شنیدین سیزدهم
خدمات فنی مهندسی گیل سرما
بمدیرت:صفری نژاد 09111376298
آیا شما هم به تعمیر کولر گازی احتیاج پیدا کرده‌اید؟
تعمیر کولر گازی یکی از خدماتی است که در یک‌زمان مشخص از سال به دلیل شرایط آب و هوایی با تقاضای بسیار زیاد مواجه شده که به دلیل نیاز سریع به این خدمات گاهی اوقات با کمک گرفتن از افراد غیر متخصص علاوه بر انجام نشدن تعمیرات کولر گازی در زمان کم با توجه به پرداخت هزینه، مشکل همچنان پابرجاست.
ما به‌عنوان یک مرکز تخصصی تعمیرات اسپلیت که سال‌ه
بازیگران : Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone
کارگردان : Ruben Fleischer
نویسندگان : Dave Callaham , Rhett Reese
ژانر: ترسناک | کمدی | اکشن

خلاصه داستان : کلومبوس، تالاهاسی، ویچیتا و لیتل راک به سرزمین‌هایی از آمریکا ملحق می‌شوند که با هجوم زامبی‌ها مواجه شده‌اند و باید در این بخش با زامبی های تکامل یافته و بازماندگان دیگر به مبارزه و مواجه بپردازند که …
ادامه مطلب
قهوه، یک نوشیدنی خوش طعم و انرژی زا می باشد، اما همین نوشیدنی پرطرفدار می تواند دردسر ساز نیز باشد. تصور کنید در حال نوشیدن یک فنجان قهوه هستید و ناگهان مقداری از آن روی کفش شما بریزد! آیا شما با این صحنه مواجه شده اید؟! می دانید چگونه می توانید از شر لکه های قهوه خلاص شوید؟! کفش گران است و طبیعی است که شما نمی خواهید آن ها را به دلیل وجود این لکه های قهوه سرسخت دور بیندازید. اما نگران نباشید؛ امروز روز خوش شانسی شماست. می توانیم با برخی از مواد
درمان تاخیر در گفتار
لیت تاکر اصطلاحی است که برای کودکانی که با تاخیر در شروع حرف زدن مواجه می‌شوند، استفاده می‌گردد. گاهی بعضی کودکان به دلایل ناشناخته، خیلی دیرتر از بقیه هم سن و سالان شروع به حرف زدن می‌کنند.
گفتار درمانی و آموزش‌های خاص از جمله روش‌های است که برای کودکانی با تاخیر در گفتار مواجه‌اند، استفاده می‌شود. گروه درمانی، بازی درمانی و درمان در منزل توسط والدین از جمله روش‌هایی است که برای لیت تاکر یا تاخیر در گفتار استفاده
امشب شب دوم‌محرمه، اومد تو حسینیه، سه دانه اول تسبیح بدون ذکر، تیپ ادم ها یک جور و حال و هوای حسینیه جدید، دم در ورود دلشوره ی عجیبی به دلم افتادم، دلشوره دارم براش، بهش فکر میکنم دلشورم بیشتر میشه، دلشوره از چی؟  اتفاقا از مواجهه ها، اتفاقا مواجه با فلانی ها هم دلشوره ام را بیشتر میکند، دلشوره از مواجهه با یک دیدار دوباره و یک تصمیم به رفتن، دلشوره از دست دادن نزدیک ها و رسیدن به دوستی ها و مواجه شدن با معنی دوری و دوستی، دلشوره عاقبت به خیر
چگونه عفونت چشم را به سادگی درمان کنیم؟
چشم عضوی از بدن است که اگر روزی دچار اختلال شود، بخش عمده ای از زندگی ما را با مشکل مواجه می کند. یکی از شایع ترین اختلالاتی که ممکن است در چشم پدید آید، عفونت چشم است.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عفونت‌ چشمی چنین تعریف می‌شود: چشم قرمز شود، پلک‌ها متورم شود و چشم دارای ترشحات چرکی باشد، یا اینکه آن‌ قدر ترشح زیاد باشد که صبح‌ها هنگام بیدار شدن، چشم‌ها به سختی باز شوند.
چشم عضوی از ب
دوستان عزیز, مشاهده این حقیقت برای شما آسان است که هر عیبی ممکن است زیانهای بزرگی برای دارنده آن و حتی اغلب برای دیگران به بار آورد.
به هر تقدیر, در میان عیبهای ما آدمیان, به عقیده من, خشم و غضب بیش از همه عیبهای دیگر زمام اختیار ما را به دست هوی و هوس میسپارد و ما را با خطرات بزرگ مواجه میدارد, زیرا خشم چیزی به جز یک هیجان ناگهانی ناشی از مواجه شدن با مخالفت نیست که عقل را زایل میسازد, پرده ای تاریک به پیش دیدگان جان میکشد و آتش بغض و کینه در دل می
چپ ‌دست‌ها که 10 درصد از جمعیت جهان رو به خود اختصاص می‌دن مجبورن توی دنیایی زندگی کنن که به طور ویژه برای راست دست‌ها ساخته شده. تولید کنندگان همیشه به اکثریت جمعیت یا همون راست دست‌ها برای ساخت یه محصول توجه می‌کنن. البته زندگی کردن چپ دست‌ها در همین محیط باعث شده به این تفاوت‌ها عادت کنن و حتی براشون عادی باشه. اما همیشه محدودیت‌های زیادی برای این افراد وجود داره که علت آن توجه نکردن تولید کننده‌ها به این قضایاست.
حتما شنیدین سیزدهم
دربارۀ اهمیت فارسی گفتن و آفریدن معنا در زبان فارسی
خلاصه - زبان، نشانه‌های آشنای یک ملت از مفاهیمی است که از معانی حاضر در وجودشان برخاسته. دشوار هنگامی است که اهل یک زبان با معنایی در زبان دیگر مواجه شوند و بخواهند آن را در زبان خود بازگویند. اگر همان معنا را با واژگان آشنای اهل زبان خود بازنساختیم، ناچار در به تطابق مفهومی بسنده می‌کنیم یا بدتر، نعل‌به‌نعل صرفاً برمی‌گردانیم. زبان اینگونه ضعیف می‌شود؛ عامه، مثل ناادیبانشان، با معانی
سازه فلزی روی پله گرد
اولین مرحله اجرایی در ساخت پله گرد اجرای سازه فلزی است. اگر شرکتی که شما با آن قرارداد دارید سازه فلزی پله گرد شما را بصورت مناسب ساخته و نصب نماید، مراحل بعدی اعم از نرده و کف پله به آسانی نصب می گردد در غیر اینصورت شما با مشکلات بزرگی مواجه خواهید شد. سازه های فلزی پله گرد و پله پیچ در انواع مختلفی ساخته می شوند: 
- پله گرد دو محور ورق
- پله گرد دو محور باکس
- پله گرد تک محور میانی
- پله گرد کنسولی 
نکات قابل توجه در هنگام سا
در این یک سال چه به من گذشت؟
دو سال پیش افراد بیشتری به خواندن اهمیت میدادند و بازار وبلاگ ها داغ بود، هم سنی های من الان با تله و اینستا حال میکنند بیشتر و کامل مهاجرت کردند به اون جزایر... ولی من هنوز کلمات رو بر تصاویر ترجیح میدم... آدم ها بی حوصله تر شدن. کتاب های دست فروشی ها تکراری شدند،خودکار های یونیکورنی و دفتر هایی با جلد  توت فرنگی این روزا تو دست همه فراوونه.
دنیا خیلی تغیر کرده و الان مردم دنبال چیزای عجیب تری هستند. جوراب های لنگه به
سازه فلزی روی پله گرد
اولین مرحله اجرایی در ساخت پله گرد اجرای سازه فلزی است. اگر شرکتی که شما با آن قرارداد دارید سازه فلزی پله گرد شما را بصورت مناسب ساخته و نصب نماید، مراحل بعدی اعم از نرده و کف پله به آسانی نصب می گردد در غیر اینصورت شما با مشکلات بزرگی مواجه خواهید شد. سازه های فلزی پله گرد و پله پیچ در انواع مختلفی ساخته می شوند: 
- پله گرد دو محور ورق
- پله گرد دو محور باکس
- پله گرد تک محور میانی
- پله گرد کنسولی 
نکات قابل توجه در هنگام سا
امیدوارم دوستانی که رفتند به پارک ها با مشکل کرونا مواجه نشوند. راستش من هم خیلی دوست داشتم بروم بیون و یک هوایی بخورم ولی نرفتم. 
به نظر همه باید مواظب باشیم و در محیط های شلوغ حاضر نشویم.

به هر حال سال خوبی داشته باشید و همراه با سلامتی
بسم الله توجه توجهبه زودی در این مکان یک پست میروید . پ.ن : گفتم هر روز قدم رنجه میکنید و تشریف میارید از اینجا رد میشید دست خالی نرید و در جریان باشید که قراره در آینده نزدیک با چی مواجه بشید پ.ن دوم: صرفا جهت خالی نبودن عریضه
توضیحات فایل:
پاورپوینت مهارت حل مساله و تصمیم گیری
کاربران گرامی ،محتوای این فایل پاورپوینت جامع مهارت حل مساله و تصمیم گیری می باشد که در ۵۶ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است.
اهداف آموزش
.۱یادگیری مراحل اساسی حل مسئله
.۲بدست آوردن راه حل برای مشکلات سخت و معماهای زندگی
.۳حل تعارض ها
.۴یادگیری مراحل تصمیم گیری
.۵انجام تصمیم گیری های سخت
.۶تصمیم گیری در مورد موضوعات مهم زندگی
.۷شناخت عوامل موثر در تصمیم گیری های شخصی
همه ما در زندگ
به گزارش خبرآنلاین در پی انتشار این خبر که رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه در عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی با رمز «یا زهرا (س)» با شلیک ده‌ها فروند موشک زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین الاسد» را در هم کوبیدند، بازارهای مالی آسیا به این عملیات واکنش دادند.
 در حالی که بازار طلا این روزها رکودهای قیمتی پی در پی را می شکند و قیمت در بازارهای جهانی روندی افزایشی را طی می کند اما در سایر ب
سر کلاس مشاوره مدرس میگفت هر کدوم ما متوجه هستیم که داخل خودمون با چند آدم مواجه ایم. همه‌ی ما به نوعی چند شخصیتی‌ایم.الان دارم به پیام‌های گوشیم نگاه می‌کنم و حس می‌کنم داخل پیام با آدم‌های مختلف، یک شخصیت متفاوت هستم:))
بسم الله الرحمن الرحیم توجه توجهبه زودی در این مکان یک پست میروید . پ.ن : گفتم هر روز قدم رنجه میکنید و تشریف میارید از اینجا رد میشید دست خالی نرید و در جریان باشید که قراره در آینده نزدیک با چی مواجه بشید پ.ن دوم: صرفا جهت خالی نبودن عریضه
هر کسی یه چاه بلند داره تو وجودش
که هر خاطره تلخ غیر قابل عضمی رو دید
بندازه تو چاه و درش رو یه سرپوش بتنی بزنه
جوری که حتی اگر خودش بخواد هم به این راحتی ها نتونه
باهاشون مواجه شه.
این روزهای من 
مواجهه با سانسورهایی است که خود خواسته ام و خود ساخته ام
و من چه کودکانه هر بار به توجیهی از چاه سانسورهای خود عبور میکنم
بی آنکه تردیدی برای بازگشت بجا بگذارم و اما هر بار
به خود باز میگردم و سر از این چاه در میارم.

سجاد- دربارۀ اهمیت فارسی گفتن و آفریدن معنا در زبان فارسی
*خلاصه* - زبان، نشانه‌های آشنای یک ملت از مفاهیمی است که از معانی حاضر در وجودشان برخاسته. دشوار هنگامی است که اهل یک زبان با معنایی در زبان دیگر مواجه شوند و بخواهند آن را در زبان خود بازگویند. اگر همان معنا را با واژگان آشنای اهل زبان خود بازنساختیم، ناچار در به تطابق مفهومی بسنده می‌کنیم یا بدتر، نعل‌به‌نعل صرفاً برمی‌گردانیم. زبان اینگونه ضعیف می‌شود؛ عامه، مثل ناادیبانشان، ب
*خلاصه* - زبان، نشانه‌های آشنای یک ملت از مفاهیمی است که از معانی حاضر در وجودشان برخاسته. دشوار هنگامی است که اهل یک زبان با معنایی در زبان دیگر مواجه شوند و بخواهند آن را در زبان خود بازگویند. اگر همان معنا را با واژگان آشنای اهل زبان خود بازنساختیم، ناچار در به تطابق مفهومی بسنده می‌کنیم یا بدتر، نعل‌به‌نعل صرفاً برمی‌گردانیم. زبان اینگونه ضعیف می‌شود؛ عامه، مثل ناادیبانشان، ب
نگاهی به فیلم تحسین شده «شبی که ماه کامل شد»:
«شبی که ماه کامل شد» فارغ از امکانات و محدودیت‌هایش، اثری بسیار شجاعانه و پرریسک بوده و همین ریسک پذیری است که باعث شده با اقبال داوران جشنواره فجر مواجه شود.با آغاز اکران عمومی «شبی که ماه کامل شد»، حالا مردم می‌توانند با حضور در سالن‌های سینما، قضاوت هیئت داوران جشنواره فجر را بهتر محک بزنند و فیلمی را که با اقتدار سیمرغ‌های جشنواره سی‌وهشتم فجر را درو کرده بود، مورد ارزیابی قرار دهند. نرگس
یه پیشنهاد دارم براتون، به هیچ وجه به دیجی کالا و دیگر سایت های خرید و فروش سر نزنید.
چرا؟ چون با واقعیتِ افزایش نجومی قیمت ها مواجه میشید و جز اعصاب خوردی و مثل من پست گذاشتن در بلاگ کاری دیگه ای از دستتون بر نمیاد.
آخه یه تلویزیون چیه که در عرض یک ماه از اردیبهشت تا خرداد 5-6 میلیون افزایش قیمت پیدا کرده؟
اکثر مشکلات را دور زدم و حتی از مواجه شدن با آن ها گریختم
راه آسان تر را انتخاب کردم و دنبال میان بر گشتم
اما
حال که گذشته را مرور می کنم
می بینم جاهایی که بین راه آسان تر و سخت تر، راه سخت تر را رفتم
هم چیزهای زیادی یاد گرفتم
هم آدم دیگه ای شدم
حتی در حد پیاده روی نسبت به استفاده از ماشین
فعالیت صفحه ۱۷ درس ۴ مطالعات اجتماعی پنجم
جواب فعالیت صفحه ۱۷ درس ۴ مطالعات اجتماعی پنجم
 ۳- کدام یک از موارد زیر گروه نیستند ؟ چرا ؟
- دانش آموزانی که به یک اردو میروند ؟ گروه هستند.
- افرادی که در یک فروشگاه بزرگ مشغول خریدند؟ گروه نیستند چون هرکس برای خود خرید میکند و آشنائیتی ندارند.
- بیمارانی که در مطب یک پزشک منتظر نشسته اند؟ گروه نیستند چون فعالیت مشترکی ندارند.
- دانش آموزان که یک روزنامه دیواری تهیه میکنند؟ آنها یک گروه هستند.
 ۵- آیا ت
فعالیت صفحه ۱۷ درس ۴ مطالعات اجتماعی پنجم
جواب فعالیت صفحه ۱۷ درس ۴ مطالعات اجتماعی پنجم
 ۳- کدام یک از موارد زیر گروه نیستند ؟ چرا ؟
- دانش آموزانی که به یک اردو میروند ؟ گروه هستند.
- افرادی که در یک فروشگاه بزرگ مشغول خریدند؟ گروه نیستند چون هرکس برای خود خرید میکند و آشنائیتی ندارند.
- بیمارانی که در مطب یک پزشک منتظر نشسته اند؟ گروه نیستند چون فعالیت مشترکی ندارند.
- دانش آموزان که یک روزنامه دیواری تهیه میکنند؟ آنها یک گروه هستند.
 ۵- آیا ت

آموزش سئوبهترین مرجع برای آموزش سئو سایت چیست؟سئو مفهومی گسترده و البته پیچیده است. برای سئو سایت شما باید تکنیک ها و مفاهیم بسیاری را یاد بگیرید. سایت های آموزشی و مراجع معتبر به شما کمک میکنند تا دانش خود را این حوزه افزایش داده و تکنیک های مختلفی را فرا بگیرید. ولی اگر عبارت “آموزش سئو سایت” را در گوگل جستجو کنید با انبوهی از مقالات و منابع مختلف مواجه خواهید شد که در برخی موارد در تناقض با یکدیگر هستند.
تنوع منابع آموزشی و تفاوت گفته
علت لجبازی در کودکان 7 ساله چیست؟ این سؤالی است که بسیاری از والدین در اوایل دوران مدرسه فرزندشان با آن مواجه می‌شوند. ممکن است فرزند 7 ساله شما با وجود بزرگ‌تر شدن و رشد شناختی بیشتر در این دوره، رفتارهای ناسازگارانه‌ای از خود نشان دهد که شما را کلافه کند. برای مثال برخی از کودکان 7 ساله دائماً به خاطر هر چیز با والدین خود لج کرده و به آن‌ها پرخاشگری می‌کنند. ما در ادامه این مقاله توضیحات بیشتری در مورد علل و نحوه برخورد با لجبازی کودک 7 س
یه سری معلم به من گفت که بشینم چند تا ورقه رو تصحیح کنم . خوب منم شروع کردم و با جواب های خیلی خفنی مواجه شدم :
اسکیمو ها در کجا زندگی میکنند ؟ در بیابان
میانگین 4 عدد چگونه محاسبه میشود ؟ 4*4 = میانگین 4 عدد
کدام قاره 2 تکه است ؟ قاره ترکیه
مساحت یک مثلث 15 سانتی متر است . قائده ی آن 5 است . ارتفاع آن را حساب کنید ؟ 15 / 3 = 5 !!!!
و چند تا جواب دیگه مثل این !!
شب‌مانی تو طبیعت و کمپ زدن واسه خیلی‌ها چالشه، واسه منم هست ! بالاخره من دخترِ مامانی‌ام که میگه اگه اگه گه ۱۰۰ میلیون بهم بدن ، شاید حاضر باشم یه شب تو کمپ بمونم :))) منم تا حالا به این سن رسیدم تو چادر نخوابیدم تو سفرنامه اورازان دیدی که چادر رو زدیم ولی توش نخوابیدیم ( شانس آوردیم البته)

بالاخره با موضوع شب‌مانی تو طبیعت و کمپ و اینا مواجه شدم، یعنی به زور خودمو مواجه کردم .. سفر قرار بود دو روزه باشه و مسیرم همین نزدیکی‌های تهران، پلور، دش
این روزا جدی جدی دارم دنیای واقعی میبینم ! 
+ چرا نقاب ها تون دارید دونه دونه برمیدارید ؟ لطفا برندارید ! من واقعا تحمل مواجه شدن با واقعیت ها رو ندارم ! لطفا نقاب ها یتون دوبار بزارید 
+ از این به بعد می خوام برای یه سری آدم ناشناس باشم برای همیشه 
نکاتی که قبل از بارداری باید بدانیم

نکاتی که قبل از بارداری باید دانست
 در دوران بارداری خانم ها با تغییرات بسیاری مواجه می شوند که با بسیاری از آنها آشنا نیستند و به همین دلیل بارداری به نظرشان عجیب و حتی ترسناک می آید؛ اما اگر خانم ها پیش از بارداری با این تغییرات آشنا شوند زمانی که باردار می شوند، ساده تر می توانند با وضعیت جدید مواجه شوند و دیگر از این تغییرات عجیب و غریب نمی ترسند.
ادامه مطلب
رگ آرام مغزی کودکان با موبایل
بافت مغزی کودکان به خاطر داشتن رطوبت بیشتر یک رسانای عالی برای اشعه تلفن همراه بوده و به نسبت مغز افراد بزرگسال در مواجهه با این اشعه بسیار گرمتر میشود. 
نزدیک به ۳ هزار کودک در سال در ایالات متحده با تومور مغزی مواجه هستند.
در مطالعه‌ای مشخص شده است که اگر کودکان  استفاده از تلفن همراه را از کودکی آغاز کرده باشند در اواسط سن نوجوانی کاندید تومور مغزی خواهند شد.
این شرایط زمانی به اوج خطر نزدیک میشود که تلفن همر
مواجه‌شدن با ضعف‌ها و قبول کردنشان کار ساده‌ای نیست. اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، ما چشمان مان را روی ضعف‌های خود می‌بندیم در صورتی که بهتر است نگاه نقادانه تری به خودمان داشته و پس از شناسایی ضعف هایمان، در پی برطرف کردن آن‌ها باشیم.
ادامه مطلب
خواستم یه توضیحی در مورد ایستراگ اپسیلون پروگرم در ردد دد بدم.
اپسیلون یه گروه دینی،اعتقادی بودن. توی جی تی ای وی میتونید با مایکل به سایت اپسیلون برید و کارایی که میگه رو انجام بدید.
وقتی به سایت برید تصویر پایین سمت راست رو میبینید که توی سایت نوشته رئیس ما کسی هست که یه ماه گرفتگی روی صورتش داره و میتونه در زمان سفر کنه.
وقتی با آرتور به لوکیشن عکس اول برید،مردی رو با ماه گرفتگی روی صورتش میبینیدکه اسمش فرنسیسه. اون بهتون یه سری ماموریت مید
یه سوال داشتم . تازگی ها یه نفر میاد زیر پست هام و خصوصی برام کلی حرف های تیپ صادق هدایت میزنه . خیلی حس منفی بهم میده . حس میکنم یه هکر هست . یه پروفایل سیاه داره و عکس یه چشم روش هست اسمش هم night wolf بود ... حس ناامنی و این چرت و پرت ها بهم دست میده .. می خواستم ببینم اگه شما با چنین مورد هایی مواجه بشید چه می کنید .
واقعا ترجیح میدم اگه راه حلی پیدا نکردم صفحه ام رو پاک کنم و بی خیال این وبلاگ بشم
سبک تصمیمات کاخ سفیدبرمبنای یک اصل بودوآن قدرت ماهواره ای کشورهابود.کشورهایی که قدرت ماهواره ای بیشترداشتندبشکلی نوین تحریم میشدند.این کشورهادرصدرتصمیم گیری خوددنبال ایجادهزینه بودندتادشمن بافرسایش حاصل ازگذرزمان مواجه شود.درگذرزمان همه چیزمتحول میشدزمین شبیه تربه یک سیاره غیرقابل سکونت میشدوضرورت سفرهای فضایی اجتناب ناپذیرمیشد.سفرهای فضایی حکم ثبت یک سیاره رابرای یک نسل ازانسان داشت.نسلی که مشخص نبوددرآینده بازبرسرغنایم یک منط
بازگشت به اعتیاد پس از ترک یکی از عمده‌ترین مشکلاتی است که افراد در درمان سوءمصرف مواد با آن مواجه می‌شوند. در بسیاری از مواقع دیده می‌شود که فرد با اینکه دوره‌های سم‌زدایی بسیار دشواری را پشت سر می‌گذارد با این حال پس از مدتی مجدداً به سمت مواد کشیده شده و نمی‌تواند در برابر وسوسه‌های فکری خود در مورد مصرف غلبه کند. از علل بازگشت مجدد پس از مصرف می‌توان به افسردگی، عدم آمادگی برای ترک، خودکارآمدی پایین و عوامل برانگیزاننده اشاره کرد.
هر کس تو زندگیش ممکنه با فراز و نشیب زیادی روبرو بشه که شاید هیچ وقت نمیخواستهولی مطمعنا قبلش یه روزیتو دلشاز خداخواسته..بله..خواسته..اون چیزی که شما میخوایید دقیقا تقدیرتون میشه نه اون راهی که میریدگاهی در زندگی آرزو میکنیمشمع روشن میکنیمباید منتظر بمانیمصندلی را کنار میزنیم که بنشینیم..کسی می آید که باید منتظرش بمانیم‌.‌‌.اما پیش می آید که برویم..جبر زندگی مسیرمان را عوض میکندامامااگرواقعایک هدف مطمعن داشته باشیم..به راهمان ادامه میده
زمانی که برنامه رو build می کنیم و با خطای زیر مواجه می شیم 
Could not find com.android.tools.build:gradle:3.5.1.

در درجه اول باید یه وی پی ان درست و حسابی داشته باشیم. 
در درجه دوم باید به نت وصل باشیم. 
خودش فایل های مورد نیازش رو دانلود می کنه به همین راحتی 
چگونه درمورد طبیعت انشا بنویسیم؟
همه ی ما تا به حال به طبیعت سفر کرده ایم و جنگل و دشت و درختان را از نزدیک دیده ام، ما طبیعت را شنیده ام و بوییده ایم برای نوشتن یک توصیف زیبا از طبیعت کافیست از تجارب زیبای خودتان در مواجه با طبیعت بنویسید.
ادامه مطلب
اهواز - ایرنا - معاون اموراقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صنعت سیمان در کشور تقریبا با نیمی از ظرفیت اسمی فعال است که مهمترین دلیل این امر به رکود در ساختمان سازی باز می‌گردد.
حجت الله میرزایی چهارشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست مشترک شرکت ها و سازمان های مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد:  عمده مشکل واحدهای اقتصادی به مساله تحریم مرتبط نیست و حتی  تحریم ها برای بخشی از واحدهای اقتصادی فرصت های سرمایه گذاری ای
دختر عزیزم! مادرت با کمبودِ ترشحِ دوپامین و سروتونین در مغزش مواجه است و زندگی برایش بیش از پیش سخت شده. ساعت 9:30 شب تصمیم گرفتم که ورزش کنم. حالا کمی بهترم. مادرت با پلی‌کیستیک تخمدان هم دست و پنجه نرم می‌کند. اضطراب و افسردگی تاثیر مستقیم روی تخمدان‌های زن دارد و افتاده‌ام درون یک چرخه‌ی باطل. با تمام این‌ها مادرت به آینده امیدوار است.

شب به خیر فرفریِ قشنگم.
ویروس کرونا ، یک مساله تک‌بعدی نیست و می‌تواند جنبه‌های دیگر زندگی مردم، از جمله کسب‌وکار را نیز تحت تاثیر قرار دهد. از این رو شناسایی آسیب‌های اقتصادی در این راه، برای حفظ بهداشت عمومی نیز ضروری است.

حتی در منشأ کرونا در ایران نیز ردپای فاکتورهای اقتصادی دیده می‌شود؛ چراکه قم علاوه بر نقش مذهبی، چهار راه ترانزیتی کشور نیز هست و در احاطه استان‌های مهم صنعتی تهران، مرکزی و اصفهان قرار دارد.
اکنون نیز مهم‌ترین چالشی که دولت و کشور با آ
هنگامی که سالمندی با فراموشی مواجه می شود و دایما کارهای روزانه زندگی خود را فراموش می کند می تواند دچار کمبود اعتماد به نفس بشود و احساس حقارت و بی ارزشی پیدا کند. وظیفه و کمک ما این است که هر بار با دقت و با صبر و حوصله به آن ها گوش دهیم تا از ایجاد احساسات منفی و آسیب های بیشتر در سالمندمان جلوگیری نماییم.

ادامه مطلب
حقیقتاً به معجزه غم انگیز جمعه ایمان آوردم، یه حس پوچی مسخره ایه که واقعیه و باید بپذیریش و ماهی 4 بار باهاش مواجه میشی و از قضا اگه هفته ای دو روز تعطیل باشی میشه ماهی 8 تا جمعه. برا یه سال چقد میشه؟ 104 روز غم انگیز. ینی تقریبا 30 درصد سال باید زار بزنیم :(
+ فردا با ری ری میریم بیرون.
یادم افتاد شاد شدم اصن :)))))))))))
در دوره‌ای که درک مفاهیم بازاریابی به دلایل عمدتاً تجاری(و نه خدمت‌رسانی به جامعۀ تشنۀ بازاریابی) بسیار سخت و با انبوهی از داده‌های درست و نادرست در باتلاق اطلاعات علم مدیریت مواجه است، می‌توان از الگوهای ساده، ایده‌های کاربردی گرفت.
ادامه مطلب
نقاط ضعف روش اسنادی :ازجمله نقاط ضعفی که می توان برای روش اسنادی برشمرد موارد ذیل است :1) ما در بررسی اسناد با حوادث و پیا‌مدهایی مواجه هستیم که مربوط به گذشته دور یا نزدیک‌اند. از این رو، درک و فهم مستقیم آن‌ها ممکن نیست، و همواره با واسطه مطالعه و ارزیابی می‌شوند.2) محقق باید […]
ادامه مطلب
مدت ها بود که حس می کردم فضای وبلاگم با نام و توضیحاتش هم خوانی ندارد و تصمیم داشتم که نامش را عوض کنم.نام های مختلفی از ذهنم گذشت،اما حس می کردم مناسب نبود...به دیوان مولانا هم سری زدم اما نتیجه ای ندیدم،آخر سر کتاب گزینه اشعار قیصر امین پور را باز کردم و با "یادداشت های گم شده"مواجه شدم.که بنظرم در حال حاضر بهترین انتخاب می بود!!!
ادامه مطلب
کی فکرشو می کرد یک روز این تصاویر رو از تلویزیون رسمی کشور ببینیم؟
اینهمه ماینر و فارم توی مسجد!
اخبار تأکید می کرد که مردم بیت کوین خرید و فروش نکنن و سعی نکنن فارم راه بندازن. چون برقشون قطع خواهد شد.
این روزا دولت به شدت تأکید داره روی اینکه استخراج و خرید و فروش این سکه های جادویی و ارزشمند، که هر یک دونه اش این روزا بالغ بر هفتاد هشتاد میلیون تومان خرید و فروش میشه، کاملا تحت کنترل و نظارت خودش باشه.
تا جایی که من می دونم دلیل این اصرار دولت
بر اساس گزارش جدید اسمیترز پیرا با عنوان "آیندۀ چاپ لیبل در سال 2022"، شش جنبۀ اصلی از بازار چاپ لیبل در حالت تجربه پیشرفت های فنی بوده و قابلیت این را دارند که این بازار را با تغییرات عمده مواجه سازند.در دوران اخیر، بازار جهانی چاپ لیبل رشدی مستمر را تجربه کرده و ارزش این بازار در سال 2017 معادل 98/36 میلیارد دلار ارزش­گذاری شد. این بازار تا سال 2022 با نرخ رشد متوسط 1/4% توسعه یافته و ارزش آن در سال 2022 به 22/45 میلیارد دلار خواهد رسید. اسیا بزرگترین بازار
در بسیاری از موارد برای تصحیح وضعیت نادرست قرارگیری دندانها، نیاز به درمان ارتودنسی می باشد.

گهگاه با بیمارانی مواجه هستیم که به علت رعایت ناکافی بهداشت، در دوران درمان ارتودنسی دچار پوسیدگی های متعدد می گردند.
ادامه مطلب
اول که باید احساس وروحیه خودرا خوب نگه دارید.
دوم  با افکار خوب روحیه خویش را روغن کاری کنید.
سوم از لحاظ فیزیکی آرامش داشته باشید.
چهارم بگذارید ذهنتان باز باشد تا راه حل ها یکی یکی بیاند.
اساس کارتان را روی خوب فکر کردن بگذارید.
بنابر این  اگر عاقلانه بود قاطع باشید. پس هیچ وقت سست نشوید.
واگر هر رفتاری را صحیح دانستید در انجام آن شک نکنید.
ونهایتا  توکل بر خدا نموده  و ضعف را از خود دور سازید.
نمیدونم واسه اینجا قراره چه رویه‌اییو در پیش بگیرم، چقدر واقعی بنویسم، چقدر رک حرف بزنم،اصلا مودب باشم یا نه
ولی میدونم از فکر کردن به این که قراره چیکار کنم خسته‌ام در نتیجه با وبلاگ شلم شورباریی مواجه خواهیم بود؛ زیرا که نویسنده‌اش شل کرده 
ASGHAAMDOOOON ساعاتی پیش از قاعده انتشار بیانیه ای مطبوعاتی، جدیدترین گزارش مالی خود را در دسترس صبر داد. آمار منتشرشده از سوی AMD مدال می دهند مقیاس درآمد فصل به فصل این شرکت با افتی ۱۶ درصدی مواجه شده است. به علاوه درآمد عملیاتی AMD نیز کمبود داشته؛ موضوعی که تا معادل زیادی به نرم شدن جریان درآمدزایی و بلندی روبیدن هزینه های جستجو و توسعه (R
پارگی زودرس کیسه آب در بارداری چیست؟
پارگی زودرس کیسه آب در بارداری (Premature rupture of membranes) پدیده مرسومی است که زنان در دوران بارداری امکان مواجهه با آن را خواهند داشت. در این مقاله با اقدامات لازم به هنگام مواجه با پارگی زودرس کیسه آب آشنا شوید.

ستاره | سرویس سلامت - یکی از مشکلاتی که ممکن است زنان باردار با آن مواجه شوند پارگی زودرس کیسه آب است. اگر به این عارضه که در هر زمانی از بارداری ممکن است رخ بدهد، بی توجهی شود ممکن است خطراتی را متوجه مادر
درس ریاضیات هفتم از مهم‌ترین دروس سال هفتم تحصیلی محسوب می‌شود. در صورتی که شما دانش آموزان در این پایه تحصیلی تمرین بیشتری روی درس ریاضیات داشته باشید و از همان ابتدای سال‌ بر این مباحث تمرکز کنید، در سال‌های آینده پایه قوی‌تر داشته و با مشکلات کمتری مواجه خواهید شد.
ادامه مطلب
مگه میشه کتابی با عنوان روزی که برف سرخ ببارد کنار دستت باشه وتو بی توجه فقط درستا بخونی!!! حالا میخادفقط 20روز به کنکور مونده باشه :)وقتی برای اولین بار بازش کردم  با این ابیات مواجه شدم
به هیچ حیله در آغوش در نمی آئی 
مگر تو را ز نسیم بهار ساخته اند

بی گناهی کم گناهی نیست در دیوان عشق 
یوسف از دامان پاک خود به زندان رفته است 
صائب تبریزی 
بزرگترین چاپخانه اقتصادی دنیا در معرض ورشکستگی
چاپخانه ایی که اسکناس های انگلیس و ۱۴۰کشور دیگر را چاپ می کند، هشدار داده که احتمال فروپاشی آن وجود دارد.
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران به نقل از راشاتودی، چاپخانه ایی که اسکناس های انگلیس و 140 کشور دیگر را چاپ میکند، هشدار داده که احتمال فروپاشی آن وجود دارد. این شرکت اعلام کرد نسبت به آینده اش اطمینان ندارد. چاپخانه 198 ساله «دی لا رو» از سال 1860 اسکناس های بانک مرکزی انگلیس را چاپ می
اول از همه:
ماعیِ گل گلی♥ تولدت مبارک خانوم دکتر روزهایِ آینده♥ امیدوارم این پست رو وسط استرس آزمون فردا بخونی و امسال آخرین سالی باشه که روز تولدت روز آزمون باشه و فردا و همه فردا ها رو مثل قبل بترکونی و سال دیگه جایی که لایقشی با تمام وجودت بخندی و شاد باشی♥ آنانانِ منی :* 
تولدت خیلی مبارک دختر مهربون پر انرژی *______* 
گیلیلیلیلیلی بزنید کف قشنگه رووو، عقبیاااااااااا شلههه شلههه  ^~^

دوم از همه: فک کن شب خوابت نبره، صبح با کلنگ از خواب بی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها